Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan I, papież i męczennik
Dziś jest: Środa, 18 maja 2022

Przysucha

Ruszył przetarg na budowę sądu w Przysusze

czwartek, 13 stycznia 2022 10:55 / Autor: Radosław Mizera
Sąd w Przysusze będzie nawiązywał do podobnego budynku w Radomiu
Radosław Mizera

Ruszył przetarg nieograniczony na budowę budynku dla Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Przysusze. Inwestycja zostanie zlokalizowana przy ul. 11 listopada. Termin składania ofert przewidziany jest do 9 lutego 2022 r.

Historia budowy sądu w Przysusze sięga 2007 roku. Wówczas przekazano na ten cel prawie hektarową działkę. W następnych latach był problem ze znalezieniem środków na budowę obiektu. Dopiero w 2017 roku udało się osiągnąć zamierzony cel. Inwestycja została wpisana do budżetu na 2018 rok. Sąd Okręgowy w Radomiu przystąpił do wykonania dokumentacji projektowej. I tutaj zaczęły się problemy. Nie rozstrzygnięto pierwszego konkursu architektonicznego. Żadna z prac nie uzyskała pozytywnej oceny Sądu Konkursowego. Dlatego też w październiku 2018 roku Sąd Okręgowy w Radomiu ogłosił przetarg na dokumentację. Wpłynęło 6 ofert. W 5 przypadkach zaproponowano zbyt niskie ceny. Oferenci odwołali się od decyzji sądu. W wyniku decyzji Krajowej Izby Odwoławczej powtórzono całe postępowanie. Starosta przysuski Marian Niemirski:

Przypomnijmy, że obecnie Sąd Rejonowy w Przysusze mieści się w trzech budynkach, a sędziowie pracują w złych warunkach. To ostatni obiekt sądowy na terenie okręgu radomskiego, który nie spełnia standardów. Wartość zadania ma wynieść ok. 47 mln zł. Decyzja o budowie nowego gmachu sądu, to efekt kilkuletnich starań Starosty Przysuskiego Mariana Niemirskiego.