Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

REGION

Audiobajka zabierze dzieci do lasu

czwartek, 13 stycznia 2022 12:28 / Autor: Kamil Zapora
Natalia Zawodnik, fot. Lasy Państwowe
Kamil Zapora

Dzieci uwielbiają bajki i ten fakt postanowiły wykorzystać Lasy Państwow tworząc audiobajkę, która nie tylko ma bawić, ale też w przystępny sposób przedstawić zagadnienia, które mogą sprawiać trudność najmłodszym. Audiobook w gwiazdorskiej obsadzie jest ogólnodostępny, a poniżej mówimy gdzie go znaleźć.

Edukacja leśna to jedno z zadań Lasów Państwowych. Na okres jesienno-zimowy kiedy zajęcia terenowe mogą być utrudnione pojawiła się alternatywa w postaci audiobajki "To właśnie las", która przeniesie dzieci na łono natury bez wychodzenia z domu. Bohaterem leśnej bajki jest Bryś, czyli młody ryś, który właśnie kończy pierwszy rok swojego życia i wyrusza w las na spotkanie z przygodą. Ma ze sobą tajemniczą drewnianą szkatułkę, mnóstwo zapału i jeszcze więcej ciekawości otaczającego go świata. Na swojej drodze spotka gawędziarza bobra, rączą łanię i dostojnego żubra. Wspólnie z Brysiem zagłębicie się w leśne ostępy i odkryjecie tajemnice lasu. Spotkane zwierzęta opowiedzą rysiowi o lesie i jego roli w życiu zarówno zwierząt, jak i ludzi.

W rolę bobra Tadeusza wcielił się muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka, łani głosu użyczyła mistrzyni MTB Maja Włoszczowska, a żubr przemawia spokojnym głosem dyrektora warszawskiego zoo dr. Andrzeja Kruszewicza. To osoby, w życiu których las od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie. Audiobajkę możecie bezpłatnie pobrać TUTAJ lub odsłuchać w serwisach YouTube i Spotify.

- Zachęcamy do edukacji leśnej w plenerze i udziału w zajęciach organizowanych przez nasze Nadleśnictwo, a audiobajkę traktować jako urozmaicenie zimowego okresu - mówi Natalia Zawodnik z Nadleśnictwa Kozienice. 

- Bajka to świat dzieci, który pozwala im lepiej zrozumieć rzeczy dla nas proste, a dla maluchów już nie tak oczywiste - mówi Sylwia Kuczyńska z Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice: