Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Poniedziałek, 17 stycznia 2022

Końskie

Nowe linie autobusowe w powiecie koneckim

czwartek, 13 stycznia 2022 14:52 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Gminy powiatu koneckiego uruchamiają komunikację publiczną. Z wnioskiem o dotację na ich utworzenie wystąpił Staropolski Związek Miast i Gmin.

Staropolski Związek Miast i Gmin skupia sześć gmin z terenu powiatu koneckiego. Ich włodarze postanowili wystąpić do rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o uruchomienie ośmiu nowych linii, które mają uzupełnić siatkę połączeń na terenie powiatu. Chodzi o połączenia:

Gustawów – Końskie – Gustawów;

Wąsosz – Końskie – Wąsosz;

Fałków – Radoszyce – Fałków;

Gruszka – Końskie – Gruszka;

Pakuły – Końskie – Pakuły;

Kłucko – Radoszyce – Kłucko;

Ruda Pilczycka – Radoszyce – Ruda Pilczycka;

Mnin – Radoszyce – Mnin.

Z nowych połączeń skorzystają przede wszystkim mieszkańcy gmin Radoszyce, Fałków i Ruda Maleniecka. Jak mówi Piotr Piec, zastępca wójta Rudy Malenieckiej, mieszkańcy gminy od dawna zgłaszali potrzebę uruchomienia połączeń i objęcia nimi miejscowości, do których wcześniej nie wjeżdżały żadne autobusy.

Linie mają zostać uruchomione w lutym. W ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych pięć linii, w tym dwie całkiem nowe, proponuje mieszkańcom także koneckie starostwo. Z rządowego funduszu korzysta także Gmina Końskie, która w 2020 roku uruchomiła własną komunikację publiczną.