Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: bł. Jerzy Matulewicz, biskup
Dziś jest: Czwartek, 27 stycznia 2022

Kozienice

Blisko 17 litrów krwi oddali pracownicy Elektrowni Kozienice

piątek, 14 stycznia 2022 13:21 / Autor: Kamil Zapora
fot. Enea Wytwarzanie
Kamil Zapora

Prawie 17 litrów krwi oddali honorowi krwiodawcy w Elektrowni Kozienice w czasie ostatniej zakładowej zbiórki krwi. Była to pierwsza akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu "Energię mamy we krwi", w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.

Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Na apel organizatorów odpowiedziało 40 chętnych pracowników Elektrowni. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 37 osób. Zebrano łącznie 37 jednostek krwi, czyli aż 16,65 litra życiodajnego płynu. Projekt każdorazowo cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem zbiórka zadedykowana była 7-letniemu Czarkowi Paradowskiemu, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Mimo panującej epidemii koronawirusa wydarzenie udało się przeprowadzić w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego. Akcję zorganizowano wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. Do inicjatywy włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie.

Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest już w pierwszej połowie marca.