Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Opoczno

Nowy sprzęt trafi do szpitala w Opocznie

piątek, 13 maj 2022 11:33 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyński szpital dostanie pieniądze od wojewody łódzkiego na zakup sprzętu medycznego. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także m.in. o trwającym naborze do szkół.

Szpital Powiatowy w Opocznie dostanie od wojewody łódzkiego 590 tys. zł na zakup sprzętu medycznego. Jak wyjaśnia starosta Marcin Baranowski, pieniądze pochodzą z funduszu przeciwdziałania COVID-19. Dzięki wsparciu opoczyńska lecznica jeszcze w tym roku zakupi dwa aparaty do kompresji klatki piersiowej, cyfrowy aparat RTG, mobilny aparat USG, dwa defibrylatory transportowe oraz elektrokardiograf.

Starosta Marcin Baranowski poinformował również, że Powiat Opoczyński podpisał akt notarialny z Gminą Paradyż na przekazanie gminnemu samorządowi budynku, w którym znajduje się ośrodek zdrowia w Paradyżu. Jak zapewnił starosta, w obiekcie nadal funkcjonował będzie ośrodek zdrowia, jednak gmina będzie mogła wykorzystać pozostałe pomieszczenia budynku i przeprowadzić w nim niezbędne remonty. Wcześniej powiatowy samorząd przekazał już budynki ośrodków zdrowia gminom w Mniszkowie i Białaczowie. Wkrótce takie przekazanie ma nastąpić także w Poświętnem.

W opoczyńskim starostwie odbyło się podsumowanie proekologicznych działań prowadzonych przez miejscowe samorządy w ubiegłym roku w oparciu o pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W opoczyńskim starostwie mówił o nich Wojciech Miedzianowski, prezes funduszu. Z podsumowania wynika, że Powiat Opoczyński w ubiegłym roku pozyskał z WFOŚiGW w Łodzi prawie 2,5 mln zł. Pieniądze te były przeznaczone głównie na termomodernizacje budynków. Obecnie powiatowy samorząd dzięki dofinansowaniu z funduszu prowadzi termomodernizację budynku ośrodka zdrowia w Mroczkowie Gościnnym oraz rewitalizację zabytkowego parku w tej miejscowości.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o kończącym się pierwszym etapie naboru do szkół ponadpodstawowych w województwie łódzkim. Trwa on do 17 maja do godziny 12. Do wybory szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Opoczyński zachęcała wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: