Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

Opoczno

Wanda Panfil che rozbiegać Opoczno

wtorek, 17 maj 2022 15:32 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zwyciężała w największych maratonach m.in. w Nowym Jorku, Tokio, Londynie czy Bostonie. Dzisiaj Wanda Panfil trenuje opocznian. Na zajęcia zaprasza wszystkich chętnych.

Pomysł biegowych zajęć z urodzoną w Opocznie utytułowaną biegaczką narodził się już kilka lat temu, wyjaśnia Andrzej Kacprzak, zastępca burmistrza miasta. Teraz udało się to zamierzenie zrealizować. Od ubiegłego tygodnia pod okiem mistrzyni trenują mniej lub bardziej zaawansowani biegacze oraz kompletni amatorzy. – Chcemy w ten sposób rozbiegać Opoczno – dodaje Andrzej Kacprzak.

Zajęcia z Wandą Panfil odbywają się na stadionie miejskim. Tu trenują dorośli w poniedziałki i czwartki. – Nie jestem wymagająca. To spokojne bieganie dla wszystkich – zapewnia Wanda Panfil i zaprasza do udziału w treningach. A te cieszą się już teraz sporym zainteresowaniem. Grupa dorosłych, z którą ćwiczy maratonka ma ponad 30 osób. Dorośli trenują z Wandą Panfil w poniedziałki i czwartki od godziny 18.30 na stadionie miejskim przy al. Sportowej. Dzieci i młodzież mają zajęcia z mistrzynią na boisku przy Zespole Szkół Prywatnych w czwartki o godzinie 17. Zajęcia z Wandą Panfil są bezpłatne.

Posłuchaj naszej relacji z zajęć „Trenuj z Wandą Panfil”: