Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Skarżysko-Kamienna

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Sadek-Kierz Niedźwiedzi.

środa, 15 czerwca 2022 12:34 / Autor: Magdalena Król
fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu
Magdalena Król

Kolejna inwestycja drogowa w powiecie skarżyskim zakończona. Mowa o drodze powiatowej Sadek-Kierz Niedźwiedzi a odcinku o długości 975 metrów. Całkowity koszt modernizacji wyniósł ponad 1,6 mln zł.

- Oddajemy do użytku przebudowaną drogę w sołectwie Kierz Niedźwiedzi w gminie Skarżysko Kościelne. Jest to droga przebiegająca przez las, ale droga bardzo ważna bo łącząca zarówno dwa powiaty - powiat skarżyski z powiatem szydłowieckim jak i dwa województwa - świętokrzyskie z mazowieckim. Dzięki funduszom rządowym, które otrzymaliśmy w wysokości ponad 600 tys. zł oraz współpracy z gminą Skarżysko Kościelne i Nadleśnictwem Skarżysko mogliśmy wspólnie wyremontować tę od lat wyczekiwaną przez mieszkańców Kierza Niedźwiedziego drogę. Dziękuję za współpracę partnerom finansowym oraz wykonawcy firmie Budromost, która sprawnie wykonała zadanie. To pokazuje, że wspólnie możemy zrobić wiele – mówi starosta Artur Berus.

Jak poinformował dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Skarżysku-Kamiennej Marek Czyż przebudowana droga w Kierzu Niedźwiedzim na odcinku 975 m zyskała nową nawierzchnię na szer. 6 m, po jej obu stronach wykonano pobocza o szer. 1 m. Ponadto przeprowadzono odwodnienie powierzchniowe do obustronnych rowów, a także wykonano kanał technologiczny, który w przyszłości pozwoli na ewentualne włączenie się nowych linii teletechnicznych.

Cała inwestycja kosztowała powiat 1 638 879,20 zł. Zadanie zostało dofinansowane w ramach programu „Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg”, z którego powiat na ten cel pozyskał 636 445,00 zł. Pozostała część, w ramach współpracy, sfinansowana została z budżetów - Powiatu Skarżyskiego w kwocie 701 696,20 zł, gminy Skarżysko Kościelne w wysokości 200 tys. zł oraz Lasów Państwowych Nadleśnictwo Skarżysko w wysokości 100 tys. zł.

Za owocną współpracę przy realizacji inwestycji podziękowania dla zarządu powiatu przekazali partnerzy inwestycji - przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego Andrzej Pruś, wójt gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Skarżysko Zbigniew Dąbrowski.

Wykonawcą zadania była firma BUDROMOST-Starachowice Sp. z o.o. z siedzibą w Wąchocku.