Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

Opoczno

Starosta Marcin Baranowski: od dziś wszystkie ręce na pokład

piątek, 01 lipca 2022 11:52 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Powiat Opoczyński
Marcin Prejs

O absolutorium dla zarządu oraz pieniądzach dla sołectw i klubów sportowych mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Zarząd Powiatu Opoczyńskiego z absolutorium. Powiatowi radni udzielili go jednogłośnie. Także jednogłośnie podjęta została uchwała w sprawie udzielenie wotum zaufania. – To taki kredyt zaufania dla naszych działań, które wykonujemy jako zarząd – mówił starosta Marcin Baranowski. Dziękował także radzie za okazane zaufanie oraz wszystkim współpracownikom za pomoc w realizacji ważnych dla powiatowego samorządu celów. Marcin Baranowski dziękował również wszystkim tym, dzięki którym powiatowy samorząd skutecznie może pozyskiwać duże pieniądze na ważne dla mieszkańców inwestycje. – Od dziś wszystkie ręce na pokład, działamy dalej. Przed nami kolejne wyzwania i realizacja kolejnych ważnych projektów – mówił starosta.

W Miedznej Murowanej przeprowadzony został Regionalny Festyn Kół Gospodyń Wiejskich. Impreza była okazją do prezentacji regionalnych potraw, ale również wręczenia grantów sołeckich przyznanych przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Jak wyjaśnił starosta Marcin Baranowski, w powiecie opoczyńskim pomoc w wysokości 12 tys. w ramach projektu „Sołectwo na plus” otrzymało aż 28 sołectw. Podczas festynu marszałek Grzegorz Schreiber przekazał również czek na dofinansowanie w ramach programu „Infrastruktura sołecka na plus”. Czek na 84 tys. zł trafił do gminy Żarnów. Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla dzieci i koncertów. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli Powiat Opoczyński i Fundacja Dar dla Potrzebujących.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o spotkaniu podsumowującym współpracę PKP Intercity ze szkołami oraz dofinansowaniach w ramach rządowego programu Klub. Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: