Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Mazowsze

Prawie 1 mln zł na letni wypoczynek dla dzieci z Ukrainy

sobota, 23 lipca 2022 11:56 / Autor: Michał Kaczor
fot. MCPS
Michał Kaczor

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył prawie 1 mln zł na przygotowanie letniego wypoczynku dla dzieci z Ukrainy. Dotację otrzymało 9 organizacji, w tym jedna z Radomia.

Projekt nosi nazwę "Na wakacje po uśmiech dla dzieci z Ukrainy". To inicjatywa przeznaczona dla dzieci w wieku 7-15 lat, które po 24 lutego przybyły z Ukrainy na teren województwa mazowieckiego i nadal tu pzebywają.

- Dzięki tym pieniądzom możemy wysłać dzieci, które pochodzą z Ukrainy na wakacje. To co najmniej 10-dniowy pobyt pod opieką pedagoga czy psychologa. W sumie będziemy mogli zabrać ponad 400 dzieci na takie wakacje i zapewnić im pobyt nad morzem, w górach, czy nad jeziorami - mówi Mariusz Budziszewski, zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Samorząd województwa mazowieckiego na realizację projektu przeznaczył 977 tys. zł.

- Myślę, że to pokazuje naszą wielką solidarność, którą możemy dedykować tym, którzy potrzebują nas najbardziej - mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Dotację otrzymało 9 organizacji. Jedną z nich jest Radomskie Stowarzyszenie Sportowe Centrum, które otrzymało 46 tys. zł.

- Nasz projekt oceniono pozytywnie. Z tych środków zorganizujemy obóz do Czarnego Dunajca dla 40 dzieci z Ukrainy. To dzieci, które trenują w różnych stowarzyszeniach sportowych na terenie Radomia i gmin ościennych - mówi Marcin Górnik, prezes stowarzyszenia.

Pieniądze otrzymało także Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Aktywności Lokalnej "ANIMATOR" z gminy Warka.