Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

Kozienice

Grand Prix XX Festiwalu im. Bogusława Klimczuka wyśpiewała Olga Kuśnieruk

niedziela, 27 sierpnia 2023 00:42 / Autor: Kamil Zapora
Olga Kuśnieruk na scenie, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

XX Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka dobiegł końca. Jego integralną, a zarazem najważniejszą częścią jest Konkurs Piosenki o nagrodę pochodzącego z Kozienic kompozytora. W tym roku grand prix festiwalu trafiło w ręce pochodzącej z Krakowa Olgi Kuśnieruk.

Finał Festiwalu miał miejsce w sobotę 26 sierpnia, tradycyjnie na scenie Enea nad Jeziorem Kozienickim. Podczas koncertu galowego mieliśmy okazję wysłuchać sześciu wyłonionych wczoraj podczas koncertu finałowego laureatów. Dopiero później jury ogłosiło wyniki. Najważniejszą nagrodę, czyli Grand Prix Festiwalu i 10 tysięcy złotych wyśpiewała sobie Olga Kuśnieruk z Krakowa:

Od lat głównym sponsorem festiwalu jest Enea Wytwarzanie. W komisji konkursowej zasiadł również przedstawiciel spółki Mikołaj Ganabisiński. To on wytypował wokalistkę, która otrzymała nagrodę prezesa Enei Wytwarzanie w wysokości 9 tysięcy złotych. Trafiła ona do Natalii Kosmowskiej z gminy Puławy, która dziś Kozienice opuściła z jeszcze jednym czekiem opiewającym na kwotę 4 tysięcy złotych za zajęcie drugiego miejsca w konkursie.

Jak przyznał Mikołaj Ganabisińki – nagroda prezesa Enei Wytwarzanie przyznawana jest za najbardziej energetyczny występ, ale bynajmniej nie chodzi wcale o tempo, czy głośność wykonywanego utworu:

Festiwal Muzyki Rozrywkowej imienia Bogusława Klimczuka ma wielu patronów, a jednym z nich był starosta kozienicki Krzysztof Wolski, który sfinansował wyróżnienie pozaregulaminowe o wartości 1500 złotych. Trafiło ono do Stanisława Kukulskiego z Warszawy, a starosta wręczył je osobiście na scenie.

Łączna pula nagród w konkursie przekroczyła 30 tys. zł, ale to nie jedyna rzecz, którą wyróżnił się jubileuszowy Festiwal. W tym roku uczestnicy śpiewali w towarzystwie zespołu festiwalowego, grającego muzykę na żywo. Oprócz gali laureatów w sobotę nad Jeziorem Kozienickim mogliśmy obejrzeć występ kabaretu Chyba i wysłuchać koncertu Dawida Kwiatkowskiego.

A. Kosztowniak pod info