Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Radomskie

Mazowsze wystąpi z okazji 40-lecia Kozienickiego Parku Krajobrazowego

czwartek, 07 września 2023 09:48 / Autor: Kamil Zapora
PZLPiT Mazowsze, fot. Archiwum Radia Plus Radom
Kamil Zapora

W tym roku Kozienicki Park Krajobrazowy obchodzi swoje 40-lecie. Z tej okazji już w najbliższy weekend w Pionkach czeka nas wiele atrakcji w tym występ zespołu Mazowsze w pełnym składzie. Poznajcie szczegóły poniżej.

Oficjalne obchody rozpoczną się już w jutro. Na piątek 8 września zaplanowano konferencję popularno-naukową w budynku Kasyna w Pionkach przy ul. Zakładowej 5. W sobotę natomiast zorganizowany zostanie rajd rowerowy na terenie parku krajobrazowego, a wielki finał czeka nas w niedzielę na Stadionie Miejskim w Pionkach, gdzie podczas pikniku jubileuszowego wystąpi zespół Mazowsze. Wstęp wolny. To jednak tylko jedna z wielu atrakcji, z których w czasie pikniku będzie można skorzystać, o czym powiedziała kierownik zespołu ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego Beata Waluś:

Kozienicki Park Krajobrazowy powołany został do życia w 1983 roku jako odpowiedź na zagrożenia dla przyrody płynące ze strony rozwijającego się przemysłu w naszym regionie. O 40-letniej historii ochrony lasów Puszczy Kozienickiej rozmawialiśmy z obecną kierownik KPK – Beatą Waluś TUTAJ.

Plakat