Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

Radomskie

Nowa wizytówka Wolanowa

wtorek, 12 września 2023 11:52 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przebudowano plac w centrum Wolanowa. Kiedyś teren był bardzo zaniedbany, w jego środku stał opuszczony budynek dawnego sklepu. Teraz wybudowano tam skwer i miejsca parkingowe. Rozmawialiśmy o tym z Ewą Markowską-Bzducha, wójtem gminy, która była gościem Radia Plus Radom.

- To nasza kolejna wizytówka Wolanowa. Wcześniej zmodernizowaliśmy Gminny Ośrodek Kultury wraz z remizą. Teraz oddajemy do użytku piękny teren wraz z zielenią. To działka położona między Urzędem Gminy a kościołem – opowiada Ewa Markowska-Bzducha, wójt gminy, która będzie startowała do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości

- Przyjęłam zaproszenie, bo chcę pomagać mieszkańcom. Nasza gmina jest naturalnym beneficjentem polityki rozwoju przyjętej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, polityki skierowanej do małych wspólnot. Kiedyś rocznie na inwestycje przeznaczaliśmy ok. 1-2 mln złotych. Ta kadencja to będzie ok. 55 mln w ciągu ostatnich 5 lat. To przywrócenie godności społecznościom lokalnym. Rozwój występuje wówczas, kiedy dotyczy wszystkich. Rozwój oparty na metropoliach nie sprawdził się – przekonuje dr Ewa Markowska-Bzducha, z którą rozmawiał Radosław Mizera: