Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

REGION

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w Drzewicy, Końskich i Opocznie

poniedziałek, 30 października 2023 12:59 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W okresie Wszystkich Świętych zmieniona zostanie organizacja ruchu przy cmentarzach w Drzewicy, Końskich i Opocznie.

W Końskich zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu wprowadzona zostanie 1 listopada w godzinach 6-22. Jak informuje sierż. Krzysztof Bernat z koneckiej policji, ulica Browarna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Folwarczną do skrzyżowania z ulicą łączącą ulicę Izabelowską z ulicą Browarną oraz ulica Izabelowska będą drogami jednokierunkowymi. Obowiązywał będzie jeden kierunek jazdy w stronę Izabelowa. Objazd dla jadących drogą powiatową od strony Wąsoszy został wyznaczony drogami gminnymi przez Izabelów, Stadnicką Wolę do drogi powiatowej, czyli ulicy Południowej w Końskich.

W Opocznie w okresie Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ulicach: Moniuszki, Kwiatowej i Granicznej. Na ulicy Moniuszki będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Garncarską do skrzyżowania z ulicą Staromiejską (droga zamknięta od strony ul. Staromiejskiej). Na ulicy Kwiatowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Inowłodzką (przy Starostwie Powiatowym) do skrzyżowania z ulicą św. Marka (zamknięty wjazd od strony ul. św. Marka ). Z kolei na ulicy Granicznej będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Partyzantów do skrzyżowania z ulicą Harcerzy i Jana Pawła II (droga zamknięta od strony ul. Harcerzy i Jana Pawła II).

Ponadto przy cmentarzach w Białaczowie oraz w Petrykozach będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po stronie cmentarza. Zmiany organizacji ruchu będą wprowadzone 31 października (wtorek) od godziny 15, a będą obowiązywały do godziny 8 w dniu 2 listopada (czwartek).

W Drzewicy zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu obowiązywać będą od 30 października do 2 listopada. Dotyczyć będą ulicy Cmentarnej, która na odcinku od ronda do wjazdu na teren parkingu (za ogrodzeniem Posterunku Policji w Drzewicy) będzie ulicą dwukierunkową. Z kolei ulica Cmentarna na odcinku od wjazdu na teren parkingu (za ogrodzeniem Posterunku Policji w Drzewicy) do cmentarza będzie zamknięta dla ruchu. Droga gminna równoległa do ulicy Cmentarnej i prostopadła do ulicy Sikorskiego (za dworcem autobusowym) będzie ulicą jednokierunkową przeznaczoną do wyjazdu z parkingu. Ruch odbywać się będzie wyłącznie w kierunku ulicy Sikorskiego.

Policjanci apelują do kierowców, by zachowali oni szczególną ostrożność w rejonie cmentarzy. – Prowadząc samochód, nie jedźmy na pamięć. Zwracajmy uwagę na obowiązujące znaki drogowe, głównie w rejonie nekropolii – przestrzega sierż. Krzysztof Bernat z koneckiej policji.