Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Przysucha

Spotkanie samorządowców w Przysusze

wtorek, 09 stycznia 2024 17:40 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Każde nasze działanie, projekt czy podejmowana aktywność będą służyć realizacji dobra wspólnego – mówił w Przysusze starosta Marian Niemirski.

Spotkanie w Przysusze przeprowadzone zostało w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2. Tu do zebranych zwrócił się starosta przysuski Marian Niemirski. W swoim wystąpieniu mówił m.in. o istocie samorządowej pracy i wartościach, jakie powinny jej przyświecać. – Naszym absolutnym priorytetem we wszystkich staraniach publicznych było, jest i będzie dobro wspólne. Składam wszystkim mieszkańcom powiatu przysuskiego deklarację, że każde nasze działanie, realizowany projekt czy podejmowana aktywność będą służyć realizacji dobra wspólnego – podkreślał starosta. Mówił również o dokonaniach powiatowego samorządu oraz jego zamierzeniach. Podkreślał, że prowadzone działania to nie tylko inwestycje w infrastrukturę, ale również wspieranie rodzin i osób potrzebujących pomocy. Przypomniał, że rząd w ostatnich latach na cele społeczne i rozwojowe przekazał do samorządów w powiecie przysuskim ponad 660 mln zł, z czego blisko 176 mln trafiło bezpośrednio do rodzin w ramach realizacji programów społecznych. – W ramach środków inwestycyjnych przekazano do kas samorządów w powiecie przysuskim łącznie blisko 434 mln zł, za które zostało zrealizowanych przeszło 100 projektów infrastrukturalnych – mówił Marian Niemirski. Przypomniał również o prowadzonych na terenie inwestycjach przez instytucje rządowe. Chodzi o budowę siedziby sądu i prokuratury i planowaną na 1 mld zł budowę drogi ekspresowej. Podkreślił, że wszystkie prowadzone działania, jak i praca samorządowców służyć mają ludziom i ojczyźnie.

O służbie drugiemu człowiekowi mówił także bp Piotr Turzyński. – To jest dziedzictwo chrześcijaństwa, że trzeba siebie samego zaprzeć się i służyć. Ktoś, kto wypełnia jakąkolwiek funkcję i zadanie nie dla siebie, nie aby mu służono, ale aby służyć, to jest duch chrześcijański. On wypełnia całą naszą cywilizację – mówił. Dziękował także za wysiłek wkładany w to, aby cywilizacja, w której żyjemy pozostała cywilizacją chrześcijańską, w której jest sens, w której jest światło prawdy i duchowy świat. Podkreślił również, jak wielkim darem jest ojczyzna, kraj serca. – Życzę wam, żeby Polska była krajem serca, żeby Przysucha, żeby ta ziemia była krajem serca. Nie krajem mojego zarobku, mojej przeszłości, przyszłości, ale mojego serca – mówił bp Piotr Turzyński.

Senator Stanisław Karczewski przypomniał, że z samorządowcami powiatu przysuskiego współpracuje już od 25 lat. Podkreślił także, że ziemia przysuska charakteryzuje się ogromnym przywiązaniem do ojczyzny, takim, jaki można obserwować wśród Polaków mieszkających za granicą.

W spotkaniu w Przysusze wzięły udział także posłanki Anna Kwiecień i Agnieszka Górska. Nie zabrakło również miejscowych samorządowców, którzy podkreślali, jak ważne są tego typu spotkania budujące lokalną wspólnotę.

Spotkanie w Przysusze zakończył koncert Czerwonych Gitar.