Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Przysucha

Mała Armia Janosika i Mazowsze wystąpią w Klwowie

poniedziałek, 22 stycznia 2024 16:57 / Autor: Marcin Prejs
Fot. R. Mizera/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Po 17 latach Piotr Papis pożegna się z funkcją wójta Klwowa. Dlaczego podjął taką decyzję? Dowiecie się z audycji Gmina Klwów na Fali. W programie mówiliśmy także o przygotowaniach do Święta Papryki.

Po 17 latach Piotr Papis pożegna się z funkcją wójta Klwowa. Samorządowiec postanowił, że w najbliższych wyborach nie będzie ubiegał się o to stanowisko. Nie chce jednak do końca żegnać się z samorządem, bo - jak mówił - zawdzięcza mu najpiękniejsze lata swojego życia. Dlatego w najbliższych wyborach Piotr Papis powalczy o mandat radnego sejmiku województwa mazowieckiego. – Zawsze lubiłem wyzwania i to nie jest koniec. To jest dopiero początek – mówił na antenie Radia Plus Radom. Zaznaczył, że zdobyte doświadczenie chciałby wykorzystać w dalszej pracy samorządowej, ale już na wyższym szczeblu.

Piotr Papis mówił również o trwającym remoncie budynku Urzędu Gminy w Klwowie. Podkreślił, że po termomodernizacji i wymianie źródła ciepła, przyszedł czas na prace wewnątrz obiektu. Wymieniane są m.in. przewody elektryczne, co wiąże się ze sporymi utrudnieniami. Prace prowadzone są etapami na poszczególnych piętrach budynku. Mają zostać zakończone w połowie roku.

Wójt Klwowa poinformował również o trwających przygotowaniach do tegorocznego Święta Papryki. Podczas wydarzenia Piotr Papis będzie chciał podziękować mieszkańcom za 17 lat współpracy. Zapowiedział, że w czasie imprezy wystąpią prawdziwe gwiazdy, wśród nich Mała Armia Janosika i zespół Mazowsze. Święto Papryki w Klwowie przeprowadzone zostanie 10 sierpnia.

Piotr Papis mówił także o wozach strażackich, które trafią do powiatu przysuskiego, w tym także do gminy Klwów oraz zaplanowanym na 10 lutego balu karnawałowym.

Posłuchaj całej rozmowy z wójtem Klwowa Piotrem Papisem: