Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Opoczno

Rekordowe inwestycje, rekordowy rok

piątek, 02 lutego 2024 10:43 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Powiat Opoczyński w 2023 roku przebudował aż 26 km dróg. Rozpoczął również m.in. budowę przyszpitalnej przychodni oraz bloku operacyjnego. – Jeśli chodzi o inwestycje był to dla nas rekordowy rok – mówi starosta Marcin Baranowski.

W budynku Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie przeprowadzone zostało podsumowanie roku społeczno-gospodarczego Powiatu Opoczyńskiego. Była to okazja do zaprezentowania najważniejszych dokonań powiatowego samorządu przeprowadzonych w 2023 roku. Wśród nich starosta Marcin Baranowski wymienił zarówno inwestycje drogowe, oświatowe, jak i te prowadzone w ochronie zdrowia. Chodzi tu o budowę przyszpitalnej przychodni oraz nowoczesnego bloku operacyjnego. Podsumowanie było także okazją do zaprezentowania prospołecznych inicjatyw i zadań powiatowego samorządu, a także podziękowań kierowanych do wszystkich tych, którzy wspierają powiat w ich realizacji. Nie zabrakło również występów na scenie oraz smacznego poczęstunku. Więcej o podsumowanie społeczno-gospodarczym Powiatu Opoczyńskiego pisaliśmy TUTAJ.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o przyznaniu Weronice Gruszeckiej dorocznej nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Wyróżnienie otrzymała Alina Szymańska. Wśród kandydatów zgłoszonych do nagrody był także Oskar Lasota. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: