Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

Końskie

Jubileusz Powiatu Koneckiego

piątek, 02 lutego 2024 20:09 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Powiatowy samorząd w Końskich świętował swoje 25-lecie. Była okazja do podziękowań, wyróżnień i gratulacji.

Uroczystość 25-lecia otworzyła sesja Rady Powiatu, podczas której przyjęta została uchwała upamiętniająca jubileusz obchodzony przez powiatowy samorząd. Była ona również okazją do wręczenia pamiątkowych medali i podziękowań. Trafiły one do osób, które na przestrzeni 25 lat współtworzyły samorząd: radnych, starostów oraz pracowników związanych ze starostwem od początku jego istnienia, wyjaśnia starosta konecki Grzegorz Piec.

Podczas jubileuszu pamiątkowy medal odebrał m.in. pierwszy starosta konecki Adam Sosnowski. Wspominał on trudne początki funkcjonowania powiatowego samorządu.

Wśród wyróżnionych był także Andrzej Marek Lenart, wieloletni starosta i wicestarosta konecki.

Pamiątkowe medale otrzymali także radni, wśród nich Danuta Leśniewicz, od sześciu kadencji radna powiatowa.

Jednym z pracowników, który od 25 lat współtworzy koneckie starostwo jest Krzysztof Rusin, od początku związany z powiatową promocją.

Kolejnym punktem obchodów jubileuszu było spotkanie w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Tu gratulacje świętującemu swój jubileusz samorządowi składali m.in.: Marzena Okła-Drewnowicz, minister do spraw Polityki Senioralnej, poseł Lucjan Pietrzczyk oraz marszałek Andrzej Bętkowski i radna wojewódzka Agata Binkowska.