Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Opoczno

Trwa kwalifikacja wojskowa w powiecie opoczyńskim

piątek, 09 lutego 2024 16:53 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Powiat Opoczyński
Marcin Prejs

O kwalifikacji wojskowej w powiecie opoczyńskim, rządowych programach realizowanych przez samorząd oraz wsparciu seniorów mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Trwa kwalifikacja wojskowa w powiecie opoczyńskim. Przed komisją lekarską stawiają się w tym roku przede wszystkim młodzi ludzie urodzeni w 2005 roku. Kwalifikacja prowadzona jest Hotelu Restauracji Park w Opocznie przy ul. Kolberga. Kwalifikacja wojskowa organizowana jest co roku od trzynastu lat, a jej celem jest zebranie informacji o stanie zdrowia młodych ludzi pod kątem ich służby w wojsku. W powiecie opoczyńskim potrwa ona do 23 lutego.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o pieniądzach pozyskanych przez powiatowy samorząd z niedawno utworzonego rządowego programu wsparcia powiatów w organizacji i tworzeniu rodzinnych form pieczy zastępczej oraz tych przeznaczonych na realizację trzeciej już edycji programu Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością. Wicestarosta Maria Barbara Chomicz poinformowała także o podpisanym porozumieniu z Powiatem Pajęczańskim oraz wsparciu kolejnej grupy seniorów, która swoje zajęcia będzie miała w powiatowej szkole.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: