Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

Radomskie

Odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

sobota, 10 lutego 2024 11:59 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ID 4711018/pixabay
Elżbieta Warchoł

Policjanci z Posterunku Policji w Wolanowie wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu zatrzymali 24-latka podejrzanego o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na terenie gminy Wolanów. Przed jedną z posesji spotkało się dwóch mężczyzn. Doszło między nimi do sprzeczki, a następnie szarpaniny. Sprawca wyjął młotek, którym zaatakował 50-latka uderzając i kopiąc go po całym ciele, zabrał mu czapkę i oddalił się z miejsca zdarzenia - informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Policjanci z posterunku Policji w Wolanowie ustalili sprawcę i wspólnie z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu radomskiego - wyjaśnia Justyna Jaśkiewicz. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 8 lutego br. sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na czas 3 miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności - dodaje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu.

Tag: