Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

REGION

Trwa budowa ronda w Gębarzowie w gminie Skaryszew

czwartek, 29 lutego 2024 13:11 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Powiat Radomski
Monika Nowakowska

Rondo niemal gotowe, jest też około 300 metrowy odcinek nowego asfaltu w stronę Bardzic. To kolejny etap przebudowy drogi Radom – Gębarzów – Polany. Wartość inwestycji, którą realizuje Powiat Radomski to około 5 mln złotych.

Droga powiatowa od granic Radomia do Polan ma 15 kilometrów i wiedzie przez gminy Kowala, Skaryszew i Wierzbica. Przypomnijmy, że w 2019 roku Powiat Radomski zrealizował pierwszy etap przebudowy tego ważnego odcinka. Nowa jezdnia cieszy kierowców od granic Radomia przez Zenonów do skrzyżowania w Gębarzowie. Teraz właśnie w tej ostatniej miejscowości realizowany jest drugi etap. Tutaj krzyżują się drogi do Kowali, Wierzbicy i Skaryszewa. Powstaje szerokie rondo, które niewątpliwie sprawi, że będzie tutaj bezpieczniej.

Trwają prace związane z położeniem nawierzchni wokół ronda. Jest już nowy odcinek w stronę Bardzic. Długość z Gębarzowa do Polan to ponad 7,7 kilometra. Jezdnia będzie poszerzona do 7 metrów. Wykonana zostanie również ścieżka rowerowa.

Wartość inwestycji to ponad 4,8 miliona złotych, z czego Powiat Radomski otrzymał dotację w wysokości prawie 2,9 miliona złotych z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.