Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Czwartek, 23 maja 2024

Mazowsze

Bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych

środa, 17 kwietnia 2024 12:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Samorząd województwa mazowieckiego proponuje młodym Mazowszanom trzy bezpłatne miejsca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca br.

Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na stacjonarne studia I stopnia na kierunkach – informatyka, kulturoznawstwo i zarządzanie informacją. Co ważne, absolwenci stacjonarnych studiów I stopnia po uzyskaniu dyplomu z wynikiem co najmniej dobrym, będą mogli kontynuować bezpłatną naukę na studiach stacjonarnych II stopnia.

– Już około 70 młodych ludzi skorzystało z naszego porozumienia z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych w Warszawie. W nowym roku akademickim do tego grona dołączą kolejne osoby. W ten sposób dajemy zdolnym uczniom szansę na zdobycie wykształcenia na renomowanej uczelni – podkreśla członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc. W naborze mogą wziąć udział uczniowie mieszkający na terenie województwa mazowieckiego, którzy osiągnęli wymaganą minimalną średnią ocen nie niższą niż 4,0 oraz średnią ocenę z matematyki i informatyki/technologii informacyjnej nie niższą niż 4,3. Znaczenie ma także osiągnięty przez rodzinę dochód brutto na osobę. Jednocześnie, nie mogą być to osoby, które są już studentami Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Zgłoszenie należy wysyłać pocztą na adres: Departament Edukacji Publicznej i Sportu, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa lub złożyć osobiście w punktach kancelaryjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie lub jego delegaturach.

Wykaz wymaganych dokumentów oraz kwestionariusz osobowy są dostępne są pod linkiem oraz pod nr tel. (22) 59 79 442.

info: Marta Milewska Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.