Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Radomskie

Powiatowy Integracyjny Dzień Dziecka już 29 maja w Chwałowicach koło Iłży

poniedziałek, 27 maj 2024 13:39 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Występy zespołów Playboys, Miły Pan i Pudzian Band, stoiska i wystawy oraz moc atrakcji dla najmłodszych – a wszystko to w ramach Powiatowego Integracyjnego Dnia Dziecka 2024. Impreza odbędzie się na terenie Zespołu Szkół i Placówek w Chwałowicach. Wstęp wolny!

Powiatowy Integracyjny Dzień Dziecka odbędzie się w środę, 29 maja, w przeddzień święta Bożego Ciała. Tego dnia w godz. 10-15 na terenie parku i stadionu sportowego przy powiatowej szkole kształcenia specjalnego, na najmłodszych czeka wiele atrakcji.

– Od kilku lat organizujemy festyny z okazji Dnia Rodziny Powiatu Radomskiego. Tym razem, wraz z dyrekcją szkoły specjalnej w Chwałowicach, chcemy zaproponować wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców powiatu. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, dla których przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek – mówi Waldemar Trelka, starosta radomsk:

Powiatowy Integracyjny Dzień Dziecka rozpocznie się o godzinie 10, wkrótce potem od godz. 10.15-10.40 w amfiteatrze będzie można podziwiać występ uczniów ZSiP w Chwałowicach pod hasłem “Akademia Pana Kleksa”.

W godz. 10.40-11.30 odbędą się pokazy sportowe Daniel Rutkowski MMA, Michał i Sławomir Żeromiński Boxing Team.

O godz. 12.00 zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy z udziałem władz powiatu radomskiego i partnerów wydarzenia.

W godz. 13.00-14.00 na scenie głównej będą koncerty zespołów Playboys, Miły Pan, Pudzian Band

W programie również m.in. spotkanie z piłkarzami Radomiak Futbol Plus, gry i konkursy z nagrodami, przejażdżki na koniu, wystawa samochodów i motocykli, stoiska artystów i producentów regionalnych. Będą też stoiska policji (znakowanie rowerów), straży pożarnej i ratownictwa wodnego.

W trakcie wydarzenia będą prowadzone animacje dla dzieci: warkoczyki, tatuaże, malowanie twarzy, fotobudka i inne, a także strefa gastronomiczna – grill, wata cukrowa, popcorn. Wszystkie atrakcje tego dnia są darmowe, wstęp wolny!