Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Radomskie

Wkrótce ruszy przebudowa trzech odcinków dróg powiatowych

poniedziałek, 27 maj 2024 15:45 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Kolejne bardzo dobre wieści dla kierowców i mieszkańców płyną ze Starostwa Powiatowego w Radomiu. Dziś zostały podpisane umowy z wykonawcami trzech odcinków dróg powiatowych. Chodzi o odcinki z Dąbrówki Warszawskiej do Rudy Wielkiej w gminie Wierzbica, z Przytyka w kierunku Kożuchowa oraz z Jedlni – Letnisko do Czarnej.

 

W podpisaniu umów uczestniczyli starosta radomski Waldemar Trelka oraz wicestarosta Krzysztof Murawski. Przybyli też przedstawiciele samorządów lokalnych: wójt Wierzbicy Agnieszka Jastrzębska, burmistrz Jedlni – Letniska Rafał Kornat, a także skarbnik miasta i gminy Przytyk Anna Rogulska.

– W sumie są to inwestycje za 18 milionów złotych. Bardzo się cieszę, że swoją pomoc i swój wkład finansowy zagwarantowały lokalne samorządy. To nie koniec, bo w najbliższym czasie będziemy ogłaszać kolejne przetargi i podpisywać kolejne umowy – mówi starosta Waldemar Trelka:

W gminie Wierzbica przebudowana zostanie mocno wysłużona droga z Dąbrówki Warszawskiej do Rudy Wielkiej. Prace pochloną ok. 13,5 miliona złotych, ale nowy asfalt pojawi się na długości ponad 4 km. Inwestycję w systemie dwuletnim realizować będzie firma Budromost – Starachowice. Wójt gminy Wierzbica Agnieszka Jastrzębska nie ukrywa, że remont tej drogi był bardzo oczekiwany przez mieszkańców:

Wkrótce ruszą również prace na około 700 – metrowym odcinku drogi powiatowej Przytyk – Kożuchów. To drugi etap przebudowy, którego wykonawcą będzie firma Trakt z Górek Szczukowskich. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości 400 tysięcy złotych z budżetu województwa mazowieckiego.

– Jest to drugi etap i cieszymy się, że budowa jest kontynuowana. Zwracam się do mieszkańców i proszę o cierpliwość. Wykonawcy mają cztery miesiące na realizację – mówi Anna Rogulska, skarbnik gminy Przytyk:

Prawie 2 miliony złotych kosztować będzie przebudowa drogi z Jedlni Letnisko do Czarnej. Roboty powinny zakończyć się pod koniec września. Odcinek liczy 740 metrów, a nawierzchnię wykona firma Perfekt.

– Ten projekt rozpoczął mój poprzednik, ale poprzez ścisłą współpracę z władzami powiatu deklaruję dokończenie tej przebudowy. Zresztą liczę na rozszerzenie umowy, jestem do dyspozycji, bo zwiększenie bezpieczeństwa naszych mieszkańców to jest priorytet – zaznacza Rafał Kornat, burmistrz Jedlni Letnisko:

W sumie prace na trzech odcinkach dróg powiatowych pochłoną około 18 mln złotych.