Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2024

Końskie

Dużo policjantów i akcja ratownictwa wodnego w Sielpi

wtorek, 11 czerwca 2024 09:54 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Były pokazy ratownictwa wodnego i tresury policyjnych psów. W podkoneckiej Sielpi zainaugurowana została ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci zainaugurowali po raz ósmy. – Tym razem wydarzenie zorganizowane zostało w naszym regionie, czyli Sielpi pod Końskimi – mówi wicewojewoda świętokrzyski Michał Skotnicki.

O tym jak bezpiecznie zachować się nad wodą dzieci i młodzież mogli dowiedzieć się dzięki licznym pokazom zorganizowanym w Sielpi.

Jak mówi burmistrz Końskich Krzysztof Obratański latem w weekendy Sielpię odwiedza od 25 do 30 tysięcy osób. Dlatego akcje profilaktycznie organizowane w takich miejscach są niezwykle ważne, podkreśla.

Podkonecką Sielpię odwiedziło mnóstwo policjantów, którzy przekazywali najmłodszym niezbędną wiedzę dotycząca bezpieczeństwa nad wodą. Jak przypomina insp. Piotr Kulesza, zastępca dyrektora biura prewencji KGP, co roku właśnie nad wodą dochodzi do wielu tragicznych wypadków.

Policjanci zapowiadają również, że w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą będą prowadzili w wielu miejscach kontrole. Insp. Tomasz Jarosz, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach.

Akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci będą prowadzili do końca września.