Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

Kozienice

Tak będzie wyglądała Noc Świętojańska w Kozienicach

środa, 12 czerwca 2024 13:07 / Autor: Kamil Zapora
fot. Archiwum Radia Plus Radom
Kamil Zapora

Gry plenerowe i warsztaty plastyczne, puszczanie wianków na wodę, klimatyczny koncert, a na finał pokaz tańca z ogniem. Już w sobotę, 22 czerwca, na nabrzeżu nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się kolejna edycja „Nocy Świętojańskiej”. Start o godz. 20.00, wstęp wolny!

Impreza tradycyjnie odbędzie się w pięknej scenerii Jeziora Kozienickiego (teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki, ul. Bohaterów Studzianek 30). Już od godz. 20.00 na jej uczestników będą czekały drewniane gry plenerowe oraz warsztaty plastyczne „Malowanie na drewnianych plastrach”, prowadzone przez członków Grupy Twórczej „Vena” KDK. Nie zabraknie tradycyjnego wyplatania wianków i puszczania ich na wodę.

- Dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy również wyjątkowy koncert, a specjalnie dla nich wystąpi zespół Czarnina. To czteroosobowy skład grający akustycznie tradycyjne melodie romskie, bałkańskie czy bliskowschodnie, reinterpretowane i aranżowane na nowo. To co najbardziej ich wyróżnia, to niezwykle ekspresyjny śpiew, mnóstwo improwizacji na scenie oraz prawda, która wybrzmiewa w tej muzyce – zapowiada dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Skład zespołu tworzą: Nina Kodorska (głos, instrumenty perkusyjne), Oliwier Andruszczenko klarnet, bas klarnet, saksofon), Patryk Walczak (akordeon) oraz Hipolit Woźniak (gitara akustyczna).

Jak co roku, na finał „Nocy Świętojańskiej” czeka nas widowiskowy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia „Bohema”. Artyści przygotowali widowisko zatytułowane „Noc Kupały”. Podczas pokazu można będzie zobaczyć solowe, dwójkowe i grupowe popisy tancerzy z najróżniejszymi narzędziami do ujarzmiania ognia, pirotechnikę oraz elementy płonącej scenografii. Całość zwieńczy widowiskowa „furia iskier”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Jednak jak zastrzegają organizatorzy, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, obchody „Nocy Świętojańskiej” mogą zostać odwołane.