Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik
Dziś jest: Czwartek, 25 lipca 2024

REGION

Wojownicy Maryi zapraszają na kurs przetrwania

poniedziałek, 08 lipca 2024 11:19 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Pixabay.com
Kamil Zapora

Grupa Wojowników Maryi z Pionek organizuje w najbliższy weekend obóz survivalowy, który poprowadzą instruktorzy Wojska Polskiego. Będzie to nie tylko możliwość zdobycia cennego doświadczenia, ale także okazja do przeżycia niezwykłych chwil ze swoimi dziećmi.

Survival zorganizowany zostanie w harcówce we wsi Augustów obok Pionek i potrwa od soboty do niedzieli 13-14 lipca. Zajęcia prowadzić będą instruktorzy Wojska Polskiego, czynni żołnierze zawodowi, strzelcy wyborowi. Nocleg w lesie na karimatach i śpiworach w namiotach. jedzenie we własnym zakresie.

Rozpoczęcie w sobotę o godzinie 7:00 mszą świętą w kościele św. Barbary w Pionkach. Należy zabrać ze sobą: prowiant, karimatę, śpiwór, źródło światła (latarkę/ czołówkę), krzesiwo, namiot.

Koszt od osoby dorosłej to 380 złotych, koszt od dziecka 180 złotych.

Program przedstawia się następująco:

Sobota:

Blok 1
Spotkanie organizacyjne około 30 min
Plecak ucieczkowy. Co powinno być w plecaku? Jak ułożyć rzeczy? Jak zabezpieczyć mienie ruchome i nieruchome?
Planowanie trasy ucieczki. Trasa główna i trasy zapasowe. Jak poinformować rodzinę, znajomych? Apteczka, ubranie, środki lokomocji, orientacja w terenie po zagubieniu.

Blok 2
Krav maga. Obrona w sytuacjach ekstremalnych. Obrona przed: obchwytami, duszeniem, nożem. Wyprowadzanie ciosów prostych ręka, noga, łokcie, palce.

Blok 3
Ratownictwo pola walki wg TCCC Tactical Combat Casual Care. Bytowanie nocne, czyli rozpalanie ogniska za pomocą krzesiwa rodzaje i przeznaczenie ogniska. Baza noclegowa.

Niedziela

Pobudka. Zaprawa. Sygnały i znaki dowodzenia. Topografia. Szyki marszowe. Podstawowe środki pirotechniczne. Co można zjeść w lesie? Jak pozyskać wodę? Omówienie i zakończenie zajęć.