Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

SPORT

Charytatywne Grand Prix

piątek, 18 września 2015 09:07 / Autor: Weronika Chochoł
fot. www.biegiemradom.pl
Weronika Chochoł
Już po raz trzeci w tym roku radomianie pobiegną w ramach cyklu Biegowego Grand Prix Radomia. Jednak niedzielne zmagania - za sprawą charytatywnego "Biegu dla Pawełka" - będą wyjątkowe. 

Trasa „Biegiem po Leśniczówce” prowadzić będzie parkowymi alejkami. Rywalizację tradycyjnie już rozpoczną najmłodsi – przedszkolaki o 11.00 wystartują w biegu na 100 metrów. Na 11.30 zaplanowany został start biegu charytatywnego, z którego dochód trafi do chorego Pawełka. Na uczestników czekają nagrody, m.in. wy­jazd ze Sto­wa­rzy­sze­niem „Bie­giem Radom!’ na paź­dzier­ni­kowy ma­raton w Bu­da­peszcie dla 2 osób, a także piłki i koszulki podarowane przez radomskich sportowców. 

Siedmiomiesięczny chłopczyk wymaga kosztownej operacji. Opłata w biegu charytatywnym wynosi minimum 10 zł dla dzieci i młodzieży i minimum 20 zł dla dorosłych. Pomóc Pawełkowi można także w inny sposób - prze­ka­zując datek do puszki lub kupując podczas imprezy gadżet, czy po prostu coś do jedzenia. Jak zapewniają organizatorzy – cała zebrana kwota zostanie przekazana na pomoc Pawełkowi.

Po biegu charytatywnym rozegrane zostaną biegi główne cyklu Grand Prix. Panie rywalizować będą na dystansie ok. 2,5 km, a panowie na dwukrotnie dłuższym. Start biegu pań o godz. 12, a mężczyzn o godz. 12.30. W biegu Grand Prix uczestnicy nie wnoszą opłaty startowej.

Start oraz biuro zawodów znajdować będą się w parku Leśniczówka, w pobliżu siłowni i amfiteatru, a w przypadku niekorzystnej pogody w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu (wejście od ul. Młynarskiej). W „Samochodówce” znajdować będą się także szatnie. Zgłoszenia do biegów dzieci, biegu charytatywnego i biegu głównego przyjmowane będą w dniu imprezy, w biurze zawodów. Osoby, które wystartowały w przynajmniej jednej dotychczasowej imprezie Grand Prix nie muszą dokonywać ponownego zgłoszenia. Zachowują nadany numer startowy i potwierdzają swój udział, podpisując w biurze zawodów listę startową.

Zawody już w niedzielę w Leśniczówce. Start o 11.00.