Opocznianie na mistrzostwach świata

środa, 23 września 2015 12:38 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs
Udanie zaprezentowali się opoczyńscy biegacze podczas Mistrzostw Świata w Biegach Górskich, jakie odbyły się w północnej Walii.
Na mistrzowską imprezę poleciało troje zawodników z Opoczna: Łucja Wiktorowicz, Mateusz Celak i Szymon Wiktorowicz. Jako pierwsza na trudnej trasie w Walii zaprezentowała się Łucja Wiktorowicz. Podobnie jak inne juniorki miała do pokonania 4,7 km z przewyższeniem + - 250 m. Łucja początkowo utrzymywała się na około 10. pozycji, ale ostatecznie jedna z najmłodszych zawodniczek w tej rywalizacji przybiegła na metę 15. Było to jednak najlepsze miejsce spośród zawodniczek rocznika 1999, najmłodszego w tych mistrzostwach. - To bardzo dobry wynik Łucji. Startowała ona przecież w starszej kategorii. Obecnie jest dopiero pierwszoroczną juniorką młodszą. Za trzy lata będzie faworytką mistrzostw świata juniorek w Kanadzie - mówi Jacek Wojtarek, trener biegaczy Opoczno Sport Team. Bieg juniorek wygrała Amerykanka Allie Ostarnder. Najlepsza z Polek Magda Dias (WKS Flota Gdynia) zajęła siódme miejsce.

Juniorzy rywalizowali na trasie liczącej 8,9 km + - 500 m przewyższenia. Bezkonkurencyjnym okazał się tu Turek Ferhat Bozkŭrt. Doskonały występ zaliczył Mateusz Celak. Zawodnik Opoczno Sport Team był 12. po pierwszej pętli. Na podbiegu mocno zaatakował i przesunął się na bardzo dobrą szóstą pozycję. Ostatecznie przybiegł do mety 11. Drugi z opocznian Szymon Wiktorowicz poprawił się o 10 pozycji na drugiej pętli i ukończył bieg na 23. pozycji. - Gratuluję moim zawodnikom osiągniętych wyników. Były to dla nas wszystkich bardzo ważne mistrzostwa. Zarówno zawodnicy, jak i ja jako trener zdobyliśmy doświadczenie, które mam nadzieję będzie procentować podczas kolejnych startów - podsumowuje Jacek Wojtarek.

W Mistrzostw Świata w Biegach Górskich w Walii wzięło udział 293 zawodników z 32 krajów.