Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Pewne zwycięstwo radomskiej Rosy!

środa, 11 listopada 2015 20:19 / Autor: Michał Kaczor

Drugią wygraną w FIBA Europe Cup odniosła dzisiaj Rosa Radom. Tym razem słabszy okazał się macedoński KK Kumanovo (84:75).

Po inauguracyjnym zwycięstwie z KTP-Basket Kotka i porażce z Turk Telekom Ankara, radomianie przystąpili do dzisiejszego meczu z trzema punktami na koncie. Pierwsze dwie kwarty przebiegły pod dyktando Rosy. Zdecydowane prowadzenie 48:32 wprowadziło jednak rozluźnienie w szeregach zespołu. Radomianie trzecią kwartę przegrali 14:24 i przewaga stopniała do 6 punktów. Skuteczność macedończyków w rzutach za trzy punkty pozwoliła im przez chwilę uwierzyć w odrobienie strat. Koszykarze Rosy szybko jednak rozwiali nadzieje przyjezdnych i pewnie wygrali cały mecz 84:75.

Kolejny mecz Rosa Radom zagra 17 listopada o 18:30. Ich rywalem będzie fińska KTP-Basket Kotka.

ROSA RADOM - KK KUMANOVO 2009 84:75 (23:14, 25:18, 14:24, 22:19)

ROSA: Thomas, Witka, Harris, Zajcew, Szymkiewicz, Sokołowski, Adams, Bonarek, Jeszke, Hajrić