Patron dnia: św. Stanisław Kazimierczyk, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 05 maja 2024

Klęska Radomiaka w Pruszkowie

sobota, 21 listopada 2015 17:09 / Autor: Michał Kaczor

4:2 przegrał Radomiak w meczu 18 kolejki II ligi ze Zniczem Pruszków. Tym samym "Zieloni" potwierdzili, że od pewnego czasu są w nie najlepszej formie.

Aura w Pruszkowie nie zachęcała do gry w piłkę. Padał rzęsisty deszcz, a nasiąknięta murawa znacznie utrudniała poruszanie się zawodnikom.

Radomiak zaczął słabo – proste błędy w rozegraniu i niskie tempo gry spowodowało utratę bramki w 13 minucie gry. Po pięknym podaniu z prawego skrzydła, akcję wykończył Patryk Kubicki. Po utracie bramki „Zieloni” zaczęli nieśmiało atakować. Dwa strzały Mateusza Radeckiego wylądowały jednak wysoko nad bramką.

W 22 minucie było już 2:0 dla Znicza Pruszków. Katastrofalny błąd Radosława Sylwestrzaka wykorzystał Maksymilian Banaszewski. W tym momencie było już wiadomo, że o jakiekolwiek punkty w tym meczu będzie bardzo ciężko. Szczególnie jeśli „Zieloni” wyszli na to spotkanie w defensywnym ustawieniu – zabrakło m.in. najlepszego strzelca – Rossi Pereiry Leandro.

W drugiej połowie na plac gry wszedł Leandro i pojawiła się nadzieja u kibiców „Zielonych”, że Brazylijczyk poprawi jakość gry. Niestety, w 58 minucie Paweł Kaczmarek strzelił bramkę na 3:0...

W 78 minucie szczęście uśmiechnęło się do Radomiaka. Faulowany w polu karnym był Krzysztof Ropski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Rossi Pereira Leandro.

Nadzieje jednak zostały szybko pogrzebane. W 83 minucie czwartą bramkę dla Znicza strzelił Arkadiusz Jędrych i na tablicy pojawił się wynik 4:1.

Marnym pocieszeniem okazała się skutecznie wykończona akcja Leandro w 89 minucie. Jedynym pozytywem tego meczu może być fakt, że przybliżył on zespół Radomiaka do przerwy zimowej.

Po 18 kolejkach Radomiak pozostał na 8 miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Kolejny i ostatni przed przerwą zimową mecz „Zieloni” zagrają 28 listopada o 13:00 w Stalowej Woli z miejscową Stalą.