Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Sukces radomskich zapaśników

poniedziałek, 14 marca 2016 09:55 / Autor: Michał Kaczor

5 medali przywieźli zapaśnicy "Olimpijczyka" Radom z Warszawy, gdzie odbył się Puchar Polski Kadetów.

Złote medale zdobyli Dominik Dudziński (50 kg) i Błażej Starzyński (63 kg), którzy w finałowym starciu pewnie pokonali zawodników z AKS Piotrków Trybunalski. Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Redestowicz (42 kg), który w ostatniej walce przegrał z Kamilem Czarneckim (Unia Racibórz) 8:0. Brąz wywalczyli Marcel Elias (100 kg) i Karol Chudzik (76 kg).

Drużynowo "Olimpijczyk" Radom zajął drugie miejsce, ulegając o 1 punkt AKS-owi Piotrków Trybunalski 34-33. Warto podkreślić, że trzeci ZKS Miastko zdobył tylko 17 pkt, co pokazuje jak bardzo odstawały pierwsze dwa zespoły.