Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

SPORT

Wielki rywal Broni

czwartek, 31 marca 2016 09:34 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Broń Radom zmierzy się dzisiaj z Polonią Warszawa w meczu III ligi łódzko-mazowieckiej. "Niebieskich" czeka trudne zadanie.

Broń w tej rundzie radzi sobie słabo. Z trzech dotychczasowych spotkań radomianie wygrali zaledwie jedno, a w dwóch pozostałych doznali goryczy porażki. Forma zespołu martwi, szczególnie, jeśli spojrzymy na tabelę ligową. "Niebiescy" po zimowej przebudowie mieli punktować i walczyć o utrzymanie. Tymczasem po 20 kolejkach Broń jest dopiero 12 i do bezpiecznej strefy traci aż 11 punktów. Sytuacja jest trudna, ale nie beznadziejna. Jak przekonuje kierownik drużyny Marek Chudziński. - Nas interesuje miejsce pomiędzy 6 a 7. 8 miejsce też nam może dać utrzymanie, bo uważam, że ta liga jest na tyle mocna, że zespół wygra baraż z dolnośląską drużyną i wtedy ósme miejsce też się utrzyma.

Dzisiaj o trzy punkty będzie niezwykle ciężko. Celem Polonii Warszawa jest awans, a do lidera "Czarne Koszule" tracą 7 "oczek". Forma podopiecznych Igora Gołaszewskiego w tej rundzie jest bardzo dobra. Polonia w trzech meczach zdobyła 7 punktów, pokonując między innymi Wartę Sieradz i Wartę Działoszyn 4:0.

Początek meczu Broń Radom - Polonia Warszawa o 18:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9.