Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

ROSA Radom na drugim miejscu

niedziela, 24 kwietnia 2016 21:44 / Autor: Weronika Chochoł
Rosa Radom pokonała u siebie Polski Cukier Toruń 64:55. Było to spotkanie ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi.

Pierwsza połowa w wykonaniu ROSY Radom nie zachwyciła ilością zdobytych punktów. Zawodnicy z Torunia prowadzili bardziej konsekwentną grę, która owocowała wysoką przewagą - nawet do 13 punktów.

Początek trzeciej kwarty sprzyjał radomianom i chociaż udało się zmniejszyć przewagę Polskiego Cukru, to gospodarze zeszli z parkietu ze stratą 9 punktów.

Sytuacja odwróciła się w czwartej kwarcie. ROSA szybko zdobywała punkty i już na siedem i pół minuty przed zakończeniem spotkania wyszła na prowadzenie. Mimo chwilowych zawahań na tablicy wyników, dzięki dobrej obronie gospodarzy ostatnie pięć minut meczu należało do ROSY.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 64:55.

ROSA Radom - Polski Cukier Toruń 64:55 (9:14, 15:19, 13:12, 27:10)

Wyjściowe składy:

ROSA Radom: Thomas, Witka, Harris, Sokołowski, Adams oraz Zajcew, Szymkiewicz, Jeszke, Bonarek

Polski Cukier Toruń: Milosević, Wiśniewski, Kornijenko, Gibson, Michalak oraz Denison, Śnieg, Cummings, Sulima, Bochno