Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Dla nas są mistrzami!

czwartek, 02 czerwca 2016 23:18 / Autor: Michał Kaczor

ROSA Radom wicemistrzem Polski! Co prawda podopieczni Wojciecha Kamińskiego przegrali w ostatnim finałowym meczu Tauron Basket Ligi ze Stelmetem Zielona Góra 53:64, ale osiągnęli największy sukces w historii klubu.

Pierwsza kwarta tego meczu należała do gości. Stelmet szybko zbudował przewagę i prowadził 17:12. W drugiej odsłonie radomianie przycisnęli. ROSA zdołała odrobić część strat i po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 27:30. Niestety, trzecia kwarta to był popis gry gości. Stelmet zbudował przewagę, której nie wypuścił już do końca. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali 64:53 i w całym cyklu finałowym 4:0. Zawodnikom ROSY jednak należą się wielkie gratulacje, bo ten sezon był najlepszy w historii klubu. Radomskie Smoki zdobyły puchar Polski i wywalczyły wicemistrzostwo Tauron Basket Ligi.

ROSA RADOM - STELMET BC ZIELONA GÓRA 53:64 (12:17, 15:13, 11:25, 15:9)

ROSA Radom: Witka, Thomas, Szymkiewicz, Sokołowski, Adams oraz Zajcew, Harris, Jeszke, Hajrić, Bonarek

Stelmet BC Zielona Góra: Bost, Moldoveanu, Ponitka, Borovnjak, Koszarek oraz Zamojski, Djurisić, Koszarek, Gruszecki, Szewczyk