Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

SPORT

Radomiak wyróżniony przez PZPN

poniedziałek, 18 lipca 2016 15:30 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Radomiak w czołówce. PZPN opublikował raport dotyczący organizacji i bezpieczeństwa meczów piłki nożnej.

Raport powstał na podstawie raportów Delegatów Meczowych PZPN oraz Klubowych Koordynatorów ds. Współpracy z Kibicami. Znajdują się w nim informacje m.in. na temat frekwencji, oceny obiektów gastronomicznych na stadionach, dostępności dla osób niepełnosprawnych, warunków pracy mediów, incydentów stadionowych i organizacji wejścia kibiców na obiekt.

Stadion Miejski przy ul. Narutowicza 9 był trzecim z najczęściej odwiedzanych stadionów w rozgrywkach II ligi (łącznie 44 148 widzów / średnia na mecz 2 597), tuż za Stalą Mielec (łącznie 50 157 widzów / średnia na mecz 2 950) oraz nieco dalej za GKS Tychy (łącznie 101 388 widzów / średnio na mecz 6 337). Warto odnotować, że oba te zespoły awansowały do I ligi.

Do najliczniejszych grup kibiców podróżujących za swoją drużyną należały Legia Warszawa w Ekstraklasie (11 046 kibiców na wyjazdach), Arka Gdynia w I lidze (2 831 kibiców na wyjazdach) oraz Radomiak Radom w II lidze (1 735 kibiców na wyjazdach). Nasi fani zanotowali ex aequo z kibicami Rakowa Częstochowa rekord wyjazdowy w II lidze na mecz z GKS Tychy (500 kibiców).

Najlepiej ocenianymi spikerami na szczeblu rozgrywek II ligi byli spikerzy klubów: GKS Tychy oraz Radomiak Radom. W czołówce jeśli chodzi o ocenę pracy znalazł się też kierownik ds. bezpieczeństwa.

W kontekście organizacji domowych meczów Radomiaka bardzo dobrą ocenę uzyskały obszary związane z: obsługą kibiców niepełnosprawnych, organizacją punktów gastronomicznych, warunkami oglądania meczu przez kibiców, organizacją przyjęcia kibiców drużyny gości czy polityką informacyjną klubu w związku z organizacją meczów. W tym ostatnim aspekcie Radomiak uplasował się na podium, tuż za Stalą Mielec i GKS Tychy.

Słabiej zostały ocenione parkingi dla kibiców oraz organizacja wejścia dla kibiców gospodarzy. W dolnej połowie zestawienia Radomiak znalazł się przy ocenie zorganizowania punktów depozytowych oraz czystości siedzisk.

W ogólnej ocenie organizacji meczów żaden z klubów II ligi nie uzyskał oceny 5.0 (w skali 1-6). Radomiak tak jak większość klubów uzyskał ocenę 4.5.

za: radomiak.pl