Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Gol w 24. sekundzie i zwycięstwo

środa, 24 sierpnia 2016 21:21 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak lepszy od Błękitnych Stargard Szczeciński. Zieloni pokonali rywala 2:1 po bardzo emocjonującym meczu.

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a Radomiak prowadził już 1:0. Mateusz Stąporski wyszedł sam na sam z bramkarzem, jego strzał obronił Przemysław Wróbel, ale wobec dobitki był już bezradny. Pierwsza bramka otworzyła mecz i oba zespoły próbowały atakować. Błękitnym brakowało jednak skuteczności, a to wykorzystał Radomiak. W 20. minucie na 2:0 podwyższył Chinonso Agu. Od tego momentu bohaterem meczu stał się niestety sędzia. Paweł Kukla rozdał kilka dyskusyjnych kartek i na placu gry pojawiła się niepotrzebna nerwowość. Kilkakrotnie dochodziło między zawodnikami do przepychanek. W pierwszej połowie piłkarze Radomiaka aż sześciokrotnie byli karani żółtymi kartkami.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli Zieloni. Podopieczni Vernera Lički w 52. minucie mogli podwyższyć na 3:0. Po błędzie bramkarza Błękitnych piłka odbiła się od Brągiela, ale minimalnie minęła słupek. Po 10 minutach drugiej połowy Radomiakowi wyraźnie zaczynało brakować sił. Błękitni wygrywali wiele pojedynków biegowych, a Zieloni popełniali proste błędy w obronie. W 75. minucie goście zdobyli kontaktową bramkę. W polu karnym dobrze znalazł się Kazimierowicz i stojący w bramce Radomiaka Adrian Szady był bez szans. Od tego momentu Zieloni cofnęli się do obrony. Błękitni atakowali, ale brakowało im szczęścia. Goście rzucili wszystko na jedną szalę w doliczonym czasie gry. Sędzia doliczył aż 6 minut, które ostatecznie stały się ośmioma. Tuż przed końcowym gwizdkiem Radomiak wyszedł jeszcze z kontrą. Śliwiński wygrał pojedynek biegowy, wyszedł sam na sam, ale był faulowany w okolicach pola karnego. Nie było innej możliwości – czerwona kartka dla Michała Magnuskiego za faul taktyczny. Zieloni utrzymali wynik do końca i przerwali serię meczów bez zwycięstwa.

Po zwycięstwie z Błękitnymi Radomiak ma na koncie 8 punktów i awansował na 5. miejsce w tabeli II ligi. Kolejny mecz Zieloni rozegrają już w najbliższą sobotę (27 sierpnia) o 17:00. Ich rywalem będzie Olimpia Zambrów.

RADOMIAK RADOM - BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI 2:1 (2:0)
Bramka: Stąporski (1.), Agu (20.) - Kazimierowicz (75.)

Radomiak: Szady - Spychała (79. Stróżka), Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski, Agu, Bemba (86. Gawron), Kościelny, Brągiel, Kwiek (59. Kucharski), Stąporski (90. Śliwiński).

Błękitnik: Wróbel - Szymusik, Baranowski, Liśkiewicz, Gutowski, Więcek (46. Czapłygin), Lisowski (72. Magnuski), Karmański (46. Kazimierowicz), Fadecki, Flis, Brzeziański.