Falstart młodych Czarnych

poniedziałek, 17 października 2016 14:12 / Autor: Michał Kaczor

RCS Cerrad Czarni Radom przegrali 1:3 z Lotosem Trefl Gdańsk w pierwszym meczu sezonu MłodejLigi.

Mecz rozpoczął się dobrze dla radomian. Czarni pewnie wygrali pierwszego seta 25:16, ale z każdą kolejną odsłoną było coraz gorzej. Wicemistrzowie Polski z zeszłego sezonu najpierw przegrali 21:25, a w kolejnych setach 20:25 i 14:25. Szczególnie niepokoi ostatnia odsłona spotkania, w której Czarni byli tylko tłem dla rywali.

Andrzej Sitkowski, trener radomian podkreśla, że obecne rozgrywki będą dla jego podopiecznych specyficzne. - W naszym teamie jest bardzo wielu młodych graczy i będą oni zbierać ważne doświadczenie. Nie przykładamy więc uwagi do triumfów za wszelką cenę, ale każdy nasz sukces będzie miłą niespodzianką i kolejnym krokiem w rozwoju lokalnej siatkówki - przekonuje szkoleniowiec.

Szansę na rehabilitację RCS Cerrad Czarni Radom będą mieli już w najbliższą sobotę (22 października). O 13:00 radomianie podejmą Indykpol AZS Olsztyn.

RCS CERRAD CZARNI RADOM - LOTOS TREFL GDAŃSK 1:3 (25:16, 21:25, 20:25, 14:25)

RCS Czarni: Pałgan, Moniak, Laskowski, Kędra, Zwiech, Wójcik, Filipowicza (libero) oraz Lejko, Bagniuk, Leszczyński.