Młodzi Czarni w końcu wygrali

poniedziałek, 07 listopada 2016 10:42 / Autor: Michał Kaczor

Pierwsze zwycięstwo w MłodejLidze odnieśli siatkarze RCS Cerrad Czarnych Radom. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego pokonali AZS Politechnikę Warszawską.

Drużyna z Radomia zaskoczyła gospodarzy. W pierwszym secie zawodnicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego szybko objęli prowadzenie 7:1. Te kilka punktów przewagi wystarczyło, żeby spokojnie wygrać seta.

W drugiej odsłonie Czarni znowu zaczęli od zbudowania przewagi (10:5). Tym razem jednak gospodarze nie odpuścili. AZS doprowadził do remisu 18:18, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali siatkarze RCS-u.

Najbardziej wyrównana wymiana trwała w ostatniej odsłonie. Grający ambitnie zespół z Warszawy wygrywał 4:2. Później prowadzili radomianie 15:12. W pewnym momencie na tablicy widniał remis 19:19, ale tak jak to miało miejsce w poprzednim secie, ostatecznie więcej zimnej krwi wykazali podopieczni Andrzej Sitkowskiego.

Po tym zwycięstwie RCS Cerrad Czarni Radom awansowali na 6. miejsce w tabeli grupy B MłodejLigi. Kolejny mecz już w najbliższy piątek (11 listopada) o 15:00. RCS podejmie AZS IV LO Częstochwowa.

ONICO AZS Politechnika Warszawska - RCS Cerrad Czarni Radom 0:3 (19:25, 22:25, 21:25)

AZS Politechnika: Iwańczyk, Głowacki, Giza, Niziński, Plutko, Gawryś, Podgórzak (libero) oraz Żukowski (libero), Szostek,

RCS Czarni: Pałgan, Wasilewski, Wójcik, Gęborys, Laskowski, Tyszko, Leszczyński (libero) oraz Harabin (libero), Kędra.