Radomiak kontynuuje zwycięską passę

niedziela, 13 listopada 2016 19:59 / Autor: Michał Kaczor

Piąte zwycięstwo z rzędu Radomiaka Radom. Zieloni pokonali ROW Rybnik 2:0.

Radomiak dominował przez niemal cały mecz. Już pierwsze minuty przyniosły sytuacje bramkowe, ale zabrakło przy nich precyzji. W 12. minucie z rzutu wolnego uderzał Sulkowski, ale piłka minimalnie minęła słupek bramkarza gości. W 22. minucie bramkę dla Radomiaka strzelił Mateusz Stąporski. Mimo wyniku 1:0 Zieloni nie zamierzali odpuszczać. W 29. minucie ponownie strzelał Stąporski, ale tym razem niecelnie. 2:0 mogło być tuż przed przerwą. W 43. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Sulkowski, piłkę trącił Filipowicz, ale milimetry obok słupka. Do przerwy 1:0 dla Radomiaka.

Drugą połowę odważnie rozpoczęli goście. Gładkowski najpierw niecelnie strzelił głową, a po chwili z linii pola karnego huknął nad poprzeczką. Piłkarze Radomiaka szybko jednak wzięli się w garść. W 52. minucie piłkę w polu karnym przejął Stanisławski i strzelił tuż pod rękami bramkarza ROW-u. 2:0 na stadionie przy ul. Narutowicza. Zieloni kontrolowali mecz i stwarzali sobie kolejne sytuacje. W 62. minucie z 16 metrów strzelał Stąporski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 71. minucie powinno być 3:0. Stanisławski pobiegł prawą stroną, dośrodkował do niepilnowanego Stąporskiego, a ten strzelił w poprzeczkę. W 87. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Cichy i ROW musiał sobie radzić bez jednego zawodnika. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Radomiak – ROW 2:0.

To było już piąte z rzędu zwycięstwo Radomiaka. Zieloni w dalszym ciągu są na 3. miejscu w tabeli. Nad czwartą Puszczą Niepołomice mają 6 punktów przewagi. Kolejny mecz Radomiaka już w najbliższy piątek (18 listopada) o 18:00. Rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg.

RADOMIAK RADOM - ROW 1964 RYBNIK 2:0 (1:0)

Bramki: Stąporski (22.), Stanisławski (52.)

Radomiak: Szady - Grudniewski, Gurzęda, Świdzikowski, Sulkowski, Filipowicz (72. Janik), Kościelny, Bemba, Stąporski, Leandro (76. Agu), Stanisławski (84. Śliwiński)

ROW: Kajzer - Bober, Muszalik, Gojny, Jary (66. Polak), Koleczko (Koch), Gładkowski (60. Spratek), Cichy, Balul, Kalisz (61. Siwek), Nowak