Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

SPORT

Zagrają o złoto!

piątek, 28 kwietnia 2017 12:23 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

RCS Czarni Radom zagrają w ten weekend w turnieju finałowym MłodejLigi. Trener Andrzej Sitkowski zapowiada walkę o medale, a nawet o końcowy triumf.

Drużyna RCS Czarnych przez fazę play-off przeszła jak burza. Podopieczni Andrzeja Sitkowskiego wyeliminowali Jastrzębski Węgiel i LOTOS Trefl Gdańsk wygrywając we wszystkich meczach 3:0.

W turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w ten weekend w Legionowie, RCS zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała, MOS Wola Warszawa i Espadonem Szczecin.

- Chcemy zdobyć medal i chcielibyśmy obronić tytuł sprzed dwóch lat. Taki mamy cel. Zdecydowanie będziemy próbowali odzyskać tytuł mistrza Polski, który dwa lata temu zdobyliśmy w Kędzierzynie. Czy nam się uda - trudno powiedzieć. Na pewno będziemy grali, tak podejrzewam, z Bielskiem. Tam gra czterech zawodników z pierwszej szóstki pierwszego zespołu plusligowego. To nie będzie na pewno łatwo. Nikt się przed nami nie położy, że przyjechali Czarni Radom - mówi trener Andrzej Sitkowski.

Pierwsze mecze w sobotę (29 kwietnia). O 17:30 RCS Czarni zagrają z Espadonem Szczecin. W niedzielę finał i mecz o trzecie miejsce.