Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Złota Młoda Liga!

niedziela, 30 kwietnia 2017 21:46 / Autor: Weronika Chochoł

Drużyna RCS Cerrad Czarni Radom zdobyła złoty medal Młodej Ligi i Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23.

O mistrzowskie medale w Arenie Legionowo rywalizowali finaliści Młodej Ligi – BBTS Bielsko-Biała i RCS Cerrad Czarni Radom oraz dwa zespoły wyłonione z kwalifikacji przeprowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej – MOS Wola Warszawa i Espadon Szczecin.

Radomianie przeszli przez turniej jak burza. Tak w półfinale, gdzie stanęli naprzeciw Espadonowi Szczecin, jak i w finale nie stracili ani jednego seta. Zawodnicy udowodnili tym samym, że zdobyte dwa lata temu przez nich złoto nie było kwestią przypadku.

W meczu finałowym w Legionowie zawodnicy RCS pewnie pokonali w trzech setach drużynę BTS Bielsko-Biała. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 25:19, w kolejnych dwóch młodzi siatkarze Czarnych rozgromili rywali do szesnastu.

MVP meczu został Tomasz Fornal z RCS Cerradu Czarnych. Do zawodników z Radomia trafiła również większość nagród indywidualnych. Najlepiej zagrywającym okazał się Jakub Ziobrowski. W bloku nie było lepszego od Jakuba Zwiecha. Najlepszy w ataku był Bartłomiej Bołądź. Natomiast nagrodę najlepiej rozgrywającego otrzymał Michał Kędzierski. Tomasz Piotrowski z BBTS Bielska-Białej okrzyknięty został najlepiej przyjmującym meczu.