Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

SPORT

Sportowy weekend w Radomiu

piątek, 06 października 2017 12:53 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Czarni, ROSA, Uniwersytet Radom, LUKS Sportowa Czwórka i Broń - te drużyny zagrają w ten weekend w Radomiu. Oprócz tego na wyjeździe powalczą Radomiak i siatkarki E. Leclerc Radomki.

Sportowy weekend w Radomiu rozpoczną piłkarki LUKS Sportowej Czwórki Radom. Dziś (6 października) o 18:00 zagrają z ligowym potentatem - Górnikiem Łęczna. To wicemistrz Polski z zeszłego sezonu.

O 19:00 pierwszy mecz ligowy zagra ROSA Radom. "Radomskie Smoki" zmierzą się we własnej hali Z GTK Gliwice.

– Zarówno rozgrywki Basketball Champions League, jak i Polskiej Ligi Koszykówki, traktujemy bardzo poważnie. Przystąpimy do konfrontacji z Gliwicami z pełną koncentracją i dużą wolą zwycięstwa. Każdy mecz jest dla nas naprawdę ważny, bo każdy może decydować potem o naszej pozycji w tabeli. A stawka w PLK jest w tym sezonie wyjątkowo wyrównana – mówi Wojciech Kamiński, trener ROSY Radom.

Drużyna z Gliwic inaugurację sezonu ma już za sobą. GTK przegrał 76:82 z Miastem Szkła Krosno.

W sobotę (7 października) o 17:00 piłkarze Radomiaka Radom zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. To będzie mecz 12. kolejki drugiej ligi. Znicz Pruszków zajmuje 15. miejsce w tabeli, ale trener Jerzy Cyrak uważa, ze ta drużyna nie wykorzystuje jeszcze w pełni swojego potencjału.

- To będzie mecz walki - podkreśla trener Cyrak.

O tej samej porze Broń Radom zagra u siebie z Pilicą Białobrzegi. Początek o 17:00 na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza 9.

Pierwszy mecz ligowy rozegra w sobotę E.Leclerc Radomka Radom. Podopieczne Jacka Skroka podejmą Jokera Mekro Energoremont Świecie. Trener Radomki przekonuje, że jego drużynę stać na walkę o czołową „czwórkę”.

O 18:00 natomiast gratka dla fanów piłki ręcznej. KS Uniwersytet Radom zagra z Viretem Zawiercie. To w hali UTH przy ul. Chrobrego 29C.

Sportowy weekend w Radomiu zakończą Cerrad Czarni Radom. "Wojskowi" zagrają w niedzielę o 17:00 z Espadonem Szczecin.

- Ciekawy mecz. Można od razu powiedzieć, że spotkają się nie byle jakie nazwiska z Espadonu Szczecin z młodymi wilkami z Cerrad Czarnych Radom. Poprawiliśmy jeden element z gry, także zdecydowanie lepiej to wyglądało, niż poprzedni mecz z Katowicami. Jesteśmy pełni wiary, nadziei i sił, że ten mecz będzie z korzyścią dla naszej drużyny - mówi prezes Czarnych Wojciech Stępień.

Mecz w hali MOSiR w Radomiu.