Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Siedem osób i sześć medali

środa, 21 lutego 2018 07:27 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

To były bardzo udane mistrzostwa dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radomiu.

Reprezentanci klubu RLTL ZTE Radom wygrali klasyfikację medalową na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Martyna Kotwiła zdobyła najpierw brąz na 60 m, a następnie złoto na 200 m. Ustanowiła też nowy rekord Polski z wynikiem 23,87 sek. Dawid Krzemiński wywalczył złoty medal w trójskoku. To jednocześnie pierwszy medal w historii radomskiej lekkiej atletyki zdobyty w tej konkurencji. Również na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Turski. Wygrał bieg na 800 m. Srebrem uhonorowani zostali: Olgierd Michniewski na 60 m przez płotki oraz Natalia Wosztyl na 400 m. Dobre występy zaliczyli także Jarosław Kucharski (8 miejsce na 1500 m) oraz Jakub Maciaszczyk (15 miejsce na 60 m).