Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie
Dziś jest: Poniedziałek, 06 maja 2024

Stelmet górą

czwartek, 26 kwietnia 2018 20:08 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Rosa Radom uległa Stelmetowi Zielona Góra 97:104 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play off koszykarskiej ekstraklasy.

Nikt nie wątpił, że mistrz Polski będzie bardzo trudnym przeciwnikiem, a zwlaszcza na własnym parkiecie. Nie była to jednak walka Dawida z Goliatem. Radomscy koszykarze mocno walczyli, co oddaje też wynik punktowy meczu. - Musimy się bić i walczyć do upadłego w każdym pojedynku – zapowiadał jeszcze przed meczem trener Rosy Wojciech Kamiński. Dowodem była pierwsza kwarta wygrana 25:24. Gospodarze wyszli na wysokie prowadzenie po wolnych Vladimira Dragicevicia. Radomskie Smoki odrobiły jednak straty i zwyciężyli. Brylował Ryan Harrow i Igor Zajcew. Pierwsza połowa zakończyła się zaś remisem 46:46. To duża zasługa Michała Sokołowski i A.J. English. Koszykarze Stelmetu zmobilizowali się i pokazali kto tu jest mistrzem. Mecz mogła wygrać także Rosa. Trochę zabrakło.

Przypomnijmy, że rywalizacja trwa do trzech zwycięstw. Kolejne starcie w sobotę o godz. 17.45 w Zielonej Górze.

STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA – ROSA RADOM 104:97 (24:25, 22:21, 25:21, 33:30)

Stelmet: Dragićević 29, Savović 14, Zamojski 14 (4), Koszarek 9 (2), Matczak 2 oraz Florence 15 (3), Mokros 9 (2), Gecevićius 8 (2), Hrycaniuk 4, Murić 0. ROSA: English 27 (5), Harrow 20 (1), Fraser 7, Sokołowski 5, Szymański 2 oraz Auda 22 (2), Zajcew 12, Piechowicz 1, Szymkiewicz 1, Bojanowski 0, Zegzuła 0.