Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

SPORT

Powalczą o mistrzostwo w Radomiu

wtorek, 05 lutego 2019 19:39 / Autor: Weronika Chochoł
fot. wksczarni.pl
Weronika Chochoł

W Radomiu rozpoczynają się rozgrywki turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza. Juniorzy na boisko wybiegną już w najbliższy weekend.

W Radomiu w najbliższym czasie przeprowadzone zostaną trzy prestiżowe turnieje. Już w najbliższy weekend, 9 i 10 lutego rozegrany zostanie turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza juniorów. Za tydzień również w hali Radomskiego Centrum Siatkarskiego zmierzą się kadeci, natomiast na początku marca w hali Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Miłej zagrają cztery najlepsze zespoły województwa mazowieckiego w grupie młodzików. 

Po raz pierwszy w historii klubu zdarza się, że przypada mu organizacja trzech wydarzeń takiej rangi. - Przeprowadzenie trzech tak prestiżowych turniejów to nie tylko wyzwanie sportowe, ale i organizacyjne. Dlatego jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc i wsparcie jakie otrzymaliśmy ze strony Urzędu Miejskiego, a także patronat Radosława Witkowskiego, prezydenta miasta Radomia - podkreśla Michał Zbybiewski - wiceprezes Radomskiego Centrum Siatkarskiego.

Do rywalizacji staną juniorzy. Gospodarzem turnieju finałowego jest Radomskie Centrum Siatkarskie. Obok zespołu Czarnych w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta w Radomiu wystąpią trzy ekipy stołeczne: MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa i MDK Warszawa. - Można powiedzieć, że to tradycyjny skład gwarantujący nie tylko wielkie emocje, ale i wysoki poziom sportowy - podkreśla Andrzej Sitkowski - trener juniorów radomskiego klubu.

W rundzie zasadniczej Czarni zajęli czwarte miejsce. Udział w finałowej rozgrywce zapewnili sobie natomiast eliminując w fazie play off KPS Siedlce. Miejsce w czwórce najlepszych drużyn województwa zawodnikom gwarancję udziału w rywalizacji ogólnopolskiej. - To plan minimum, który postawiliśmy przed sezonem drużynie - dodaje trener.