Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

SPORT

Rozpoczyna się walka o 5. miejsce

piątek, 12 kwietnia 2019 15:27 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

 - Chcemy odwdzięczyć się kibicom za wsparcie przez cały sezon - powiedział przed pierwszym meczem z PGE Skrą Bełćhatów trener Robert Prygiel. Cerrad Czarni Radom powalczą o 5. miejsce.

O miejsca 5-6 zagrają drużyny, które przegrały rywalizację w ćwierćfinale. Cerrad Czarni Radom po trzech meczach przegrali z Aluron Virtu Wartą Zawiercie, a PGE Skra Bełchatów odniosła dwie porażki z Jastrzębskim Węglem.

- Spotykają się dwie drużyny - PGE Skra Bełchatów, której sezon w PlusLidze jest dużym rozczarowaniem i Cerrad Czarni Radom, którzy na pewno są rozczarowani tym, że nie awansowali do półfinału. Mimo tego, że jest bardzo ciężko, bo w głowach cały czas siedzi niewykorzystana szansa awansu do półfnału, która może długo się nie powtórzyć, to będziemy starali się zrobić wszystko, żeby odwdzięczyć się kibicom za wsparcie przez cały sezon - mówi trener Robert Prygiel.

W tym meczu na pewno nie zagra Maksym Żygałów, który wciąż nie wyleczył złamanego palca.

Trener Robert Prygiel nie ukrywa, że obawia się o podejście zawodników do tego meczu. Po porażce i odpadnięciu z Zawierciem drużyna wciąż nie doszła do siebie.

- Widzę jaka jest atmosfera. Widać na treningach, że w nas to siedzi - mówi.

Michał Ruciak, libero Cerrad Czarnych Radom mówi, że widać na treningach słabszą atmosferę. Zapowiada jednak walkę w meczu ze Skrą.

Kacper Wasilewski liczy, że na koniec to "Wojskowi" zajmą 5. miejsce.

- Jeśli chodzi o tej sezon, to uważam, że jest udany - co by się nie stało. Mam nadzieję, że zdobędziemy to 5. miejsce - mówi.

Mecz w sobotę (13 kwietnia) o 20:30 w hali MOSiR w Radomiu.

Zapraszamy do nas: