Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

Radomiak liderem Fortuna 1. Ligi!

sobota, 14 września 2019 16:25 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak pokonał Zagłębie Sosnowiec 2:1. "Zieloni" zostali liderami Fortuna 1. Ligi!

To był jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów tej rundy na stadionie przy ul. Narutowicza. Spotkanie Radomiaka ze spadkowiczem z Ekstraklasy - Zagłębiem Sosnowiec - zgromadziło na trybunach komplet kibiców. W zespole gości zagrało kilku piłkarzy, których fani piłki nożnej mogą kojarzyć z gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, a nawet reprezentacji Polski, m.in. Szymona Pawłowskiego, Rafała Grzelaka czy Patryka Małeckiego.

Niespodziewanie od początku do ataku ruszył Radomiak. Obrońcy Zagłębia nie dopuszczali jednak "Zielonych" do strzałów, a sami dobrze ustawiali się do kontrataków. W 20. minucie goście mieli przewagę liczebną w kontrze, jednak podanie Ryndaka było niecelne. W 28. minucie powody do radości mieli kibice Radomiaka. Gola po strzale głową strzelił Mateusz Cichocki. Asystę przy tej bramce zaliczył Mateusz Michalski. Do końca pierwszej połowy "Zieloni" prowadzili atak pozycyjny, a goście starali się skontrować. Gol Cichockiego był jednak jedynym celnym strzałem w pierwszych 45 minutach.

W drugiej połowie trener Zagłębia przeprowadził dwie zmiany. Na boisku pojawili się Bilenkyi i Mularczyk, a zeszli Małecki i Sinior. Goście od razu ruszyli do ataku. W 53. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska leciało na 4-5 metr, ale do piłki nie dobiegł żaden piłkarz Zagłębia. W 61. minucie ponownie radość wybuchła na trybunach zajmowanych przez kibiców Radomiaka. Gola strzelił Mateusz Michalski. Już w 64. minucie kontaktową bramkę dla Zagłębia zdobył Nawotka. Goście od razu chcieli pójść za ciosem, ale strzał z dystansu przeleciał tuż obok słupka Kochalskiego. Sporo nerwów przyniosła końcówka spotkania. Sędzia Paweł Pskit podjął kilka kontrowersyjnych decyzji na niekorzyść Radomiaka, na co od razu zareagowali kibice. W 87. minucie Mikita z prawej strony podał wzdłuż linii bramkowej, jednak z piłką minął się Banasiak. W doliczonym czasie gry z bliska strzelał Górski. Dobrą interwencją popisał się Perdijić. Do końca meczu wynik nie zmienił się.

Radomiak został liderem Fortuna 1. Ligi!

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)

Gole: 28' Cichocki, 61' Michalski; 64' Piasecki