Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

SPORT

Historyczne zwycięstwo APR

wtorek, 19 listopada 2019 09:27 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Emil Ekert
Weronika Chochoł

Wynikiem 34:21 zakończył się mecz w ramach 4 kolejki II ligi kobiet. APR Radom u siebie pokonała KPR Białystok.

Był to pierwszy w historii mecz seniorski rozegrany przed własną publicznością.

- Presja i ranga spotkania nie dały się we znaki naszej młodej drużynie. Od samego początku meczu drużyna była bardzo skoncentrowana. Konsekwentnie uszczelnialiśmy naszą obronę, dzięki czemu wyprowadzaliśmy szybkie i skuteczne kontry. W 19 minucie nic nie wskazywało na to, że tak pewnie wygramy ten mecz. Na tablicy wyników widniał wtedy wynik 10:8 dla APR. Po przerwie nasza drużyna zachowała się niesamowicie profesjonalnie, nie tracąc koncentracji i w 43 minucie wychodząc na prowadzenie już 24:14. Do końca spotkania nasza gra była bardzo zadowalająca, a rotacja składem, jaką zastosował trener Piotr Włoskiewicz, spowodowała, że każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę do końcowego triumfu - relacjonuje prezes klubu Wojciech Bień.

APR Radom vs KPR Białystok 34:21 (18:11)APR: Telus, Cywka - Janczyk 9, Michalska 7, Gajewska 6, Piecaba 4, Wieczorek 2, Norek 2, Skorża 1, Mroziewicz 1, Prokop 1, Karbownik 1, Mikos, Tomczyk, Pluta

Przed spotkaniem klub wyróżnił Mateusza Tyczyńskiego tytułem Przyjaciela Piłki Ręcznej w Radomiu. W przerwie meczu na kibiców czekał poczęstunek. Odbyły się również konkursy, w których do wygrania były koszulki Akademii Piłki Ręcznej w Radomiu.

Zapraszamy do nas: