Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

SPORT

Skaryszew miastem shidokan!

wtorek, 26 listopada 2019 07:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Wojciech Chołuj
Weronika Chochoł

Najlepsi zawodnicy shidokan karate z całego kraju zagościli w Skaryszewie. Za nami Mistrzostwa Polski Karate Shidokan Dzieci i Młodzieży. 

W mistrzostwach udział wzięło 150 zawodników m.in z Jeleniej Góry, Zduńskiej Woli, Pułtuska, Wierzbicy, Iłży czy Skaryszewa. Celem imprezy była nie tylko rywalizacja, ale również promocja kultury fizycznej - mówi Wojciech Chołuj - organizator mistrzostw z Shidokan Karate Fight Club Skaryszew: 

Shidokan to nie tylko karate. - To inaczej triatlon sztuk walki. Konkuruje się w formułach sumo grappling, karate i kalaki. Do tego dochodzi jeszcze muay thai. Wachlarz technik jest szeroki. To ciężki styl oparty na dużym wysiłku - tłumaczy Artur Rutkowski, instruktor karate posiadający 4 stopień dan: 

Ze złotem ze Skaryszewa wyjechał m.in Oliwier Bartosiewicz z Jeleniej Góry: 

Mama Oliwiera początkowo nie była zadowolona, że syn wybrał akurat takie hobby. Jednak po roku jest dumna: 

Mistrzostwa zorganizował klub Shidokan Karate Fight Club w Skaryszewie. Jednak dyscyplina rozwija się w całej Polsce. Istnieje już 12 sekcji, które w całym kraju zrzeszają około 400 członków. - To poniekąd sport dla niepozornych - mówi Piotr Bąk - Branch Chief Polskiej Federacji Shidokan: 

Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Dariusz Piątek. Medialnie imprezie patronowało Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas: