Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Bilczewski, biskup
Dziś jest: 23 października 2020

Siatkówka

Cerrad Enea Czarni Radom ruszają w pościg

piątek, 17 stycznia 2020 12:13 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Po czterech tygodniach przerwy Cerrad Enea Czarni Radom wracają do gry. Rundę rewanżową "Wojskowi" rozpoczną z Treflem Gdańsk.

Poprzedni mecz Cerrad Enea Czarni Radom rozegrali 20 grudnia. Przypomnijmy, była to porażka z Asseco Resovią Rzeszów. Od tego czasu "Wojskowi" przygotowywali się do rundy rewanżowej PlusLigi. W międzyczasie rozegrali sparing z Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

Drugą rundę radomianie rozpoczynają z 10. miejsca w tabeli. Na początek celem jest powrót do czołowej "ósemki", która pozwala na grę w play-offach o mistrzostwo.

- Nie jesteśmy w komfortowej sytuacji. Nie była to pozytywna runda. Żeby grać w "ósemce" musimy nastawić się na ciężki bój w drugiej rundzie. Wszystko mamy w swoich rękach - jeszcze nic nie jest stracone. Punkty są nam niezbędne - podsumował pierwszą część sezonu trener Robert Prygiel.

Przed "Wojskowymi" trudne zadanie. Trefl Gdańsk w środę pokonał Jastrzębski Węgiel 3:2 i awansował do final four pucharu Polski.

Pierwszej rundy podopieczni Michała Winiarskiego również jednak nie mogą zaliczyć do udanych. Trefl wygrał 7 spotkań i 6 przegrał, co przełożyło się na 5. miejsce w tabeli.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk w niedzielę (19 stycznia) o 14:45 w hali MOSiR w Radomiu.